Zásahová činnosť od roku 2010
dhz@dhzsucany.sk
0903555159

 

  Rok   2016

          späť na úvod                   späť                 

 

Smrteľná nehoda pri Dubnej Skale

Rok onedlho skončí, no začína sa lúčiť tým najsmutnejším spôsobom. V jeho druhej polovici sme zaznamenali veľa dopravných nehôd, pri ktorých došlo len k drobným zraneniam. Čo sa týka počtu nehôd počet zranení bol nízky no nebolo tomu tak dňa 12.12.2016, kedy bola ohlásená vážna nehoda kamióna a osobného vozidla medzi Vrútkami a Strečnom pri Dubnej Skale. Žiaľ táto nehoda si vyžiadala to najcenejšie - ľudský život. Na nehodu sme najprv vyrazili s jedným vozidlom Nissan. Vodiča s osobného vozidla spolu s hasičmi z HaZZ Martin a Žilina za pomoci vyslobodzovacieho zariadenia sme vyslobodili. Na záchyt ropných produktov na miesto nehody vyrazil aj druhý Nissan so sudmi na ropné produkty. Zabezpečili sme obe vozidlá proti požiaru a po príchode odťahovej služby PMP sme pomohli vozidlá naložiť. Po očistení a sprejazdnení sme sa vrátili na základňu. Zásahu sa zúčastnili i žilinskí hasiči .

Pár fotiek : Nehoda - pár fotiek z miesta

 

 

Malá rekapitulácia

Pomaly sa rok blíži k svojmu záveru, tak začíname trošku aj bilancovať. V tomto príspevku sa trochu obzrieme za požiarmi v druhom polroku. V porovnaní s rovnakým obdobím predchádzajúcich rokov, počet požiarov je menší, s nižším rozsahom spôsobených škôd, vyššími uchránenými hodnotami. No priniesol aj jednu tragickú udalosť, ktorú sme už veľmi dlho nezaznamenali. 23. októbra nám bol ohlásený požiar kotolne, akých sme už mali niekoľko. Pri prieskume miesta požiaru a jeho lokalizácii sme však v kotolni našli nehybne ležať osobu, ktorá nejavila známky života a jej telo so známkami silného tepelného účinku.

Celkovo v tomto hodnotenom období sme zaznamenali 17 výjazdov k požiarom. Časovo a rozsahom náročný bol požiar skládky dreva pri Skanzene zo dňa 24.8., kde sme pomohli HaZZ Martin s hasebnými prácami a zároveň technikou sme kyvadlovo zabezpečili dopravu vody z rieky Turiec. Zaznamenali sme aj požiar dopravných prostriedkov spôsobených či už technickou poruchou, alebo teplom v letných mesiacoch( pár fotiek v galérii z požiaru pri čerpacej stanici PHM Slovnaft Martin, alebo medzi Sučanmi a Podhradím.)

Na druhú stranu sa musíme poďakovať aj všímavosti našich občanov, ktorí nás upozornili na používanie nevyhovujúceho komína, ktorý neprešiel revíziami. Skorým oznámením ako aj zásahom sa predišlo vzniku požiaru, ktorý mohol spôsobiť zančné materiálneškody, ale najmä poškodenie zdravia občanov.

Pár fotiek : požiar OMV Sučany-Podhradie

Pár fotiek : požiar OMV Slovnaft Martin

Pár fotiek : požiar skládky dreva Skanzen Martin

 

 

Prvá obeť tohtoročného leta

Dňa 10.7. 2016   došlo k tragickej udalosti na Lipoveckom jazere. Polícia SR nás o 18.30 požiadala o pomoc pri pátraní  po nezvestnom 27 ročnom mužovi na Lipoveckom jazere. Okamžite po ohlásení vyrazila jednotka s motorovým člnom a boli vyrozumení aj naši potápači Marcel Spišák, Peter Lauko a Juraj Michálek . Po dostavení sa na miesto započala jednotka po pátraní na jazere.  Po  hodine hľadania bola nezvestná osoba nájdená a vytiahnutá na breh bez známok života. Následne bola odovzdaná polícii a obhliadajúcemu lekárovi, ktorý konštatoval smrť utopením.  Po konzultácii s políciou a jednotkou ZB HaZZ, ktorá tiež bola na mieste, sa jednotka vrátila na základňu.                                                                                                                                                                                                                     Tomuto výjazdu predchádzala aj dopoludňajšia príprava, kde jednotka vykonala výcvik v hľadaní utopenej osoby na jazere v bani závodu Prefa.  Dá sa povedať, že jednotka bola na zásah dokonale pripravená a preverená.

Pár fotiek : Zásah na Lipovci

Pár fotiek : Dopoludňajšie cvičenie

 

 

Nehoda pri Šútove

Dňa 20.6. 2016 sa na ceste 1/18 pri Šútove stala dopravná nehoda dvoch vozidiel (nákladné a osobné). Na miesto bola vyslaná jednotka DHZO Sučany s dvoma vozidlami, HaZZ Martin, RZP a aj polícia. Pri dopravnej nehode sa zranila jedna osoba, ktorej sme do príchodu RZP poskytli predlekársku prvú pomoc, následne po prichode RZP si ju prevzala posádka RZP. Vozidlá boli zapezpečené proti vzniku požiaru a po zdokumentovaní DN sme pomohli nepojazdné osbné vozidlo vozidlo naložiť na odťahovú službu a vrátili sa na základňu.

Pár fotiek : Nehoda - pár fotiek z miesta

 

 

Nehoda pri Turanoch

Dňa 19.6.2016 krátko pred 15. hodinou sa na ceste 1/18 v katastri mesta Turany stala dopravná nehoda jedného vozidla, ktoré narazilo do betónového panelu. Na mieste zasahovala jednotka DHZO Sučany, ktorá zistila, že jedna osoba sa sťažuje na bolesti hornej časti tela. Z tohto dôvodu bola kontaktovaná Záchranná Zdravotná služba. Operačné stredisko DHZO Sučany na miesto vyslalo druhé vozidlo, nakoľko po kontakte so ZZS bolo zistené, že posádky v okrese Martin nie sú dostupné pre veľký počet výjazdov a zranenú osobu previezla do ÚN Martin s povolením KOS ZZS.  Po zdokumentovaní nehdy sme pomohli vozidlo vytiahnuť a následne naložiť na odťahovú službu.

Pár fotiek : Nehoda - pár fotiek z miesta

 

 

Prevrátený kamión pri príjazde na D1 Vrútky

Dňa 14.6.2016 bola na operačné pracovisko ohlásená dopravná nehoda na výjazde na diaľnicu D1 pri Dubnej Skale. Na mieste zasahovala jednotka DHZO Sučany s troma vozidlami, jednotka HaZZ Martin, posádka ZZS a taktiež aj polícia. Pri dopravnej nehode bola zakliesnená jedna zranená osoba, ktorú jednotka DHZO Sučany vyslobodila z vozidla pomocou vyslobodzovacieho zariadenia. Prevádzkové kvapaliny boli prečerpané do suda, aby sa zabránilo ekologickej katastrofe. Po zdokumentovaní miesta udalosti hasičské jednotky v súčinnosti s odťahovou službou vyslobodili nákladné vozidlo.

Pár fotiek : Nehoda - pár fotiek z miesta

 

 

Nehoda v Sučanoch

Dňa 12.6.2016 hrozivo vyzerajúca dopravná nehoda dvoch osobných motorových vozidiel sa stala v obci Sučany na svetelnej križovatke pri čerpacej stanici. Vozidlo prichádzajúce z vedľajšej cesty nedalo prednosť vozidlu na hlavnej ceste, došlo k bočnému náraz a vozidlo idúce po hlavnej ceste skončilo na streche.Na mieste zasahovala jednotka DHZO Sučany, ktorá zistila, že jedna osoba je zranená. Hasiči poskytli zranenej osobe PPP, zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a po zdokumentovaní nehdy pomohli vozidlá naložiť na odťahovú službu.

Pár fotiek : Nehoda - pár fotiek z miesta

 

 

Požiar trávnatých požiarov a nehoda v Turanoch

Dňa 11.03.2015 h nám bol ohlásený požiar trávnatých porastov pri ceste 1/18 v Turanoch pri ihrisku v smere na Ružomberok. Nasadením prúdu rýchleho zásahu sme požiar uhasili.

Dňa 15.03.2016 15:42 h bola 2 motorových vozidiel  pred výjazdom na 1/18 v smere na most cez kanál. Po príjazde jednotka zabezpečila vozidlá proti požiaru, zranenej osobe poskytla predlekársku prvú pomoc a po zdkoumentovaní nehody pomohla odťahovej službe vozidlá vyslobodiť a naložiť k odsunu. Následne sa vrátila na základňu

Pár fotiek požiaru : požiar trávy

Pár fotiek z nehody : nehoda OMV

                        späť na úvod                        

späť