Zásahová činnosť v roku 2010
dhz@dhzsucany.sk
0903555159

Decembrové výjazdy

V mesiaci december sme zaznamenali 18 výjazdov, ktoré si našťastie nevyžiadali žiadne obete.

11 výjazdov bolo k dopravným nehodám, kde boli dve ľahšie zranené osoby.

Mali sme aj 2 požiare, 1 požiar rodinného domu a jeden požiar auta. Ostatné výjazdy boli technické, kde v dvoch prípaoch sme poskytli predlekársku prvú pomoc.

Celkovo bolo v roku 2010 259 výjazdov. Bližšia štatistika je v správe veliteľa za rok 2010.

 

 

Medveď v obci

V obci dňa 28.11. 2010 v poludňajších hodinách bol nahlásený na operačné stredisko OHZ Sučany pohyb medveďa v lokalite sídliska Prefa. Jednotka vykonala okamžite výjazd a za pomoci prúdu z lafety sa podarilo medveďa zahnať do lesa. Dňa 29.11.2010 znova bol hlásený pohyb medveďa, ale už bližšie k centru obce. Po príjazde na miesto, sa podarilo medveďa vyhnať do polí. Odtiaľ sa presunul k priemyselnej zóne a za pomoci správcu urbárskej spoločnosti sa ho podarilo po dvoch hodinách vyhnať späť do lesa.

Fotky : medveď v obci

video: medveď na Prefe                            

Slávnostné odovzdanie techniky do užívania

Dnes, 19. novembra za prítomnosti poslanca NR SR p. Roberta Kaliňáka bola slávnostne odovzdaná do užívania repasovaná

CAS 32 T 148. Slávnostného odovzdania sa zúčastnili predstavitelia obce Sučany ako i riaditeľ OR HaZZ Martin, pplk. Ing. Peter Podhorský ako i riaditeľ OO PZ Sučany p. Sekerka.

Fotky zo slávnostného odovzdania : odovzdávanie

 

Nočný požiar hospodárskych budov

Dňa 9.11.2010 o 22.20 prijal náš pracovník operačného oddelenia správu o udalosti od operačného oddelenia OR HaZZ Martin o horiacom humne v obci Krpeľany. Jednotka zahájila výjazd dvoma vozidlami a to CAS32 T 815 a CAS32 T 148. Po príjazde na miesto zahájila hasebné práce dvoma útočnými prúdmi C. Po príjazde jednotky OHZ Turany, začali rozoberať drevenú konštrukciu humna a to z dôvodu účinnejšieho hasenia uskladneného krmu v humne. Požiar bol lokalizovaný po 20 minútach od príjazdu a bojového nasadenia 1. útočného prúdu a jeho úplná likvidácia bola vykonaná po 60 minútach od lokalizácie. Jednotka sa vrátila na základňu o 24.00.
Následne na to o 00.27 hod. bola prijatá správa o ďalšom horiacom humne v tej istej obci. Po príchode na miesto, humno nebolo až tak zasiahnuté požiarom, takže aj lokalizačné a likvidačné práce neboli tak časovo náročné. Podľa predbežných zistení sa jednalo v prvom aj druhom prípade pravdepodobne o úmyselné založenie požiarov a na mieste druhého požiaru polícia aj zadržala podozrivú osobu.
Zásahu pri oboch požiaroch sa zúčastnili jednotky HaZZ Martin, OHZ Sučany, OHZ Turany a DHZ Krpeľany. 
Udalosť je v štádiu ďalšieho vyšetrovania.

 

Bilancia za október 2010

V tomto mesiaci sme mali celkovo 19 výjazdov , z toho boli 3 k požiarom, 11 k dopravným nehodám a 5 k poskytnutiu pomoci.  Pritom boli celkom 4 osoby zranené a 1 osoba usmrtená.

Príčinou väčšiny požiarov bol zlý technický stav komínových telies. Len rýchlym zásahom nedošlo k vážnejším škodám

.Pri dopravných nehodách k nájvažnejšej došlo 17.10.2010 o 19.25 hod.- k smrteľnej dopravnej nehode na ceste 1/18 medzi obcami Sučany a Turany. Vodič osobného motorového vozidla v snahe vyhnúť sa diviačej zveri čelne narazil do protiidúceho osobného motorového vozidla. Pri nehode došlo k usmrteniu jednej osoby z vozidla Škoda felícia a k vážnemu zraneniu dvoch osôb z vozidla AUDI. Na dopravnej nehode sa zúčastnili dve jednotky OHZ Sučany a jednotka HaZZ Martin ako i dve sanitné vozidlá RZP Falck Martin a jedno vozidlo RZP univerzitnej nemocnice Martin.   Pod polovicu dopravných nehôd sa podpísala lesná zver, ktorá najmä v nočných hodinách vybiehala na vozovku. V tomto mesiaci nám bola odovzdaná aj CAS 32 T148 po repasácii.

Do garáže nám tak pribudla nová technika. Ale čo je pre nás tak trochu sklamaním, nebola z objektívnych príčin započatá rekonštrukcia budovy.

Pár fotiek si môžete pozrieť v tejto galérii: naša krásavica

 

Ďalšia smrtelná nehoda - čierny pondelok

27.09. o 07.00 bola ohlásená na operačné pracovisko OHZ Sučany dopravná nehoda v obci Turany. Jednotka vykonala výjazd dvoma vozidlami, nakoľko vo vozidle ostala zakliesnená osoba. Po príjazde na miesto nehody jednotka OHZ Sučany zistila, že vo vozidle sa nachádza jedna osoba, vozidlo bolo silne zadymené s príznakmi požiaru v motorovej časti.Na uhasenie boli použité 2 ks RHP práškové. a Osoba bola z vozidla vyslobodená, ale nejavila už žiadne známky života. Napriek oživovaniu RLP Falc, nepodarilo sa osobu oživiť a lekár konštatoval smrť. Po príjazde jednotky HaZZ Martin bolo vozidlo v motorovej časti dohasené. K nehode došlo čelným nárazom do nosného stĺpa mostnej konštrukcie ponad cestu E18. Zásahu sa zúčastnila jednotka OHZ Sučany, jednotka HaZZ Martin a RLP Falc Martin.

celkovo bolo v tento deň 6 dopravných nehôd

Pár fotiek si môžete pozrieť v tejto galérii: dopravná nehoda

Augustové záplavy 

  15. augusta bola silná búrka, ktorá sa v krátkych intervaloch opakovala. Ráno o 9.15 nám volal starosta z Turčianskej Štiavničky a žiadal nás o pomoc, lebo im v obci začal miestny potok vytápať rodinné domy. To sme ešte netušili, že tomu nie je koniec a aké to bude mať následky. Súčasne začalo vytápať aj našu obec, ale aj obce a mestá na okolí. čakal nás náročný deň aj noc a opakovalo sa ti aj v pondelok. Okrem odčerpávania vody z pivníc sme sa podielali aj na navážaní piesku a vriec do okolitých obcí, pomáhali sme pri záchrane majetku a zvierat, ale aj na úprave a navyšovaní hrádzí a odstraňovaní bahna z lokality štátnej cesty medzi Strečnom a Vrútkami.

Pár fotiek si môžete pozrieť v tejto galérii: záplavy 15-16.8.2010

Vážna dopravná nehoda v Kraľovanoch

  Dňa 12.09.2010 o 12.03 došlo k vážnej dopravnej nehode štyroch osobných motorových vozidiel. Po príchode na miesto nehody sme zistili, že došlo k čelnému nárazu osobného motorového vozidla z. Opel Astra a mikrobusu Fiat Ducato. V mikrobuse sa nachádzalo 8 cestujúcich a vo vozidle opel 2 ľudia. V ostatných OMV bolo celkovo 7 cestujúcich. Po prvotnej obhliadke sme zistili, že došlo k 4 ťažkým zraneniam a 5 osôb bolo ľahko zranených. Na miesto boli privolané 4 vozidlá RZP a RLP a k ťažkému zraneniu aj vrtulník VZZS ATE Žilina. Zásahu sa zúčastnili jednotky HaZZ Martin, HaZZ Dolný Kubín a OHZ Sučany. Dve osoby z havarovaných vozidiel sme museli vystrihnúť. Veľká vďaka patrí aj záchranárom z Českej republiky za účinnú pomoc ťažko raneným osobám, ktorí sa vracali zo záchranárskej súťaže z Košíc. Touto cestou by sme im chceli srdečne poďakovať.Vozidlá RZP, RLP a OHZ Sučany prevážali ranené osoby do nemocničných zariadení v Dolnom Kubíne, Ružomberku a Martine.

Pár fotiek si môžete pozrieť v tejto galérii: galeria ,

video: pristávanie vrtulníka

My v detskom domove

Dňa 23. septembra sme spolu s vedením detského domova v Martine pripravili pre deti ukážku činnosti pri zásahu. Otázkam nebolo konca kraja. Cieľom tejto ukážky bolo ukázať deťom ako sa správať pri požiari a vysvetliť im najzákladnejšie zásady ako sa v danej situácii zachovať.

video od 12-tej minuty: Sučianski hasiči v detskom domove v Martine

Tragické autonehody

Dňa 29.6.2010 o 10.16 hod. bola nahlásená naoperačné pracovisko OHZ Sučany správa o dopravnej nehode na ceste 1/18 v obci Sučany na svetelnej križovatke.Na miesto vyrazila jednotka zvozidlom VW transportér 1+2.Po príchode na miesto bolo zistené že sajedná o dopravnú nehodu troch osobných vozidiel bez zranenia.JednotkaOHZ Sučany zabezpečila miesto proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.

V čase o 13.12 hod prijal operačný OHZ Sučany správu o vážnej dopravnej nehode na ceste 1/18 na križovatke do obce Šútovo.Namiesto vyrazila jednotka OHZ Sučany na vozidle VW Transportér 1+2.Popríchode na miesto bolo zistené že sa jedná o dopravnú nehodu dvochosobných aut a kamióna. Bolo zistené že vo vozidle Škoda Fábia sanachádzajú tri zakliesnené osoby kde ihneď bolo zahájené vyslobodzovanie osôb za pomoci hydraulického strihacieho zariadenia Holmatro.Pri tejtoDN boli usmrtené tri osoby a jedna ľahko zranená.Havarované vozidla boli zabezpečené proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.Namieste zasahovala aj jednotka OR HaZZ MT a tri posádky RZP.Havarovanévozidla odstránila z cesty odťahová a vyslobodzovacia služba PMP Truck.

Dňa 12.7.2010 o 08.08 hod. prijal operačný OHZSučany správu o dopravnej nehode kamióna a osobného auta so zranením naceste 1/18 za motorestom Turany Trusalová .Na miesto vyrazila jednotkaOHZ Sučany na vozidle VW Transporter 1+3 a vozidlo Nissan King 1+1.Popríchode na miesto jednotka zistila že osobne vozidlo po zrážke skončilo mimo cesty ,spolujazdec z osobného vozidla sa s ťažkými zraneniami užnachádzal mimo vozidla v opatere RZP Falck. Zakliesneného vodičavystrihla jednotka OHZ Sučany spolu s príslušníkmi OR HaZZ MT u ktoréholekár po vyprostení skonštatoval smrť.Havarované vozidla bolizabezpečené proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalín.Oodstránenie vozidiel z cesty sa postarala odťahová a vyslobodzovaciaslužba PMP Truck.

 

Počet výjazdov narastá

V období od 12. júla do 26. júla 2010 naša jednotka zaznamenala 16 výjazdov, čo je v priemere viac ako 1 výjazd denne. Z celkového počtu bolo 8 dopravných nehôd, ktoré sa obišli našťastie bez vážnejších zranení. Ako sa dalo predpokladať najviac ich bolo v úseku Krpeľany- Šútovo, kde došlo celkom k 4 dopravným nehodám . Čo sa zložitosti týka, tak najhoršou bola nehoda na kruhovom objazde medzi Sučanmi a Martinom, kde sa z kamióna vysypal náklad - prázdne pivové fľaše. Zaznamenali sme aj  1 požiar  motorového vozidla v štádiu rozhorievania, kde včasným nahlásením došlo len k obhoreniu kolesa nápravy návesu a nedošlo k rozsiahlejšiemu požiaru. Za toto obdobie sme mali aj 2 výjazdy k spadnutým stromom ako následku silného vetra pri búrke ale aj 4 výjazdy k poskytnutiu predlekárskej prvej pomoci obyvateľom obce. Jeden výjazd bol k ohlásenému požiaru, ale po príchode na miesto sme nič nenašli.

 

Záchrana ľudského života

Dnes 22.06.2010 o 16.15 obdržal pracovník operačného oddelenia hlásenie od Policajného zboru, že na moste cez prívodný kanál v obci Turany je hlásený pohyb osoby pokúšajúcej sa spáchať samovraždu. Okamžite bol vyhlásený poplach a po príchode namiesto bolo zistené, že osoba je v kritickom duševnom stave. V poslednom okamihu ju veliteľ zásahu priviedol na iné myšlienky a z miesta odtiahol do bezpečia. Po zmeraní životných funkcií bolao dovzdaná do starostlivosti RLP FalcK.

Nehodová sobota

o 16.10 dňa12.06.2010 obdržal pracovník operačného oddelenia od operačného dôstojníka OR HaZZ Martin správu o dopravnej nehode 3 vozidiel na cesteI/18 pri odbočke do obce Šútovo vrátane zranených osôb. Po príchode namiesto nehody bolo zistené že sa jedná o hromadnú zrážku 3 motorových vozidiel, pri ktorej boli tri osoby zranené. Na mieste bolo miesto DN zabezpečené kužeľmi, zastavená premávka, odpojené akb a poskytnutá predlekárska pomoc zraneným osobám do príchodu RZP Martin.Zásahu sme sa zúčastnili v spolupráci s jednotkou HaZZ Martin.

o 01.20 13.6.2010 operačný pracovník obdržal správu od OO PZ Sučany, že na ceste Sučany-T. Kľačany pri elektrárni došlo k zrážke 2 motorových vozidiel. Po príchode na miesto boli vykonané úkony proti vzniku požiaru, očistenie vozovky a odstránenie popadaných konárov a krovín na vozovku. Tu našťastie k zraneniu osôb nedošlo 

 

Pomoc pri ošetrení

Dňa 8. júna 2010 nás vyzval dispečer IZS zo Žiliny, aby sme šli vypomôcť ošetrujúcemu lekárovi RZP pri ošetrení zranenej osoby. Po príchode na miesto sme zistili, že sa jedná o epileptický záchvat a osoba bola pod značným vplyvom alkoholu.Mala len vonkajšie zranenia a po ošetrení a zmeraní životných funkci íbola lekárom prepustená.  

 

Náročný deň

Dňa 27.4.2010 prijala jednotka OHZ Sučany udalosť o zranenej osobe na železničnej trati v obci Sučany. Po príchode na miesto bolo zistené že v koľajisku sa nachádza osoba mužského pohlavia ,ktorá bola zrazená vlakom,nejavila známky života a mnohopočetné zranenia boli nezlučiteľné zo životom.

V časeo 12.54 bol vykonaný výjazd k dopravnej nehode v obci Sučany na ceste1/18 , kde došlo k nedodržaniu vzdialenosti medzi osobným a nákladným autom,kde vodič nákladného vozidla narazil do odbočujúceho osobnéhovozidla,kde vodič osobného auta bol ošetrený a odovzdaný RZPMartin.Vozidlá boli zabezpečené proti vzniku požiaru ,miesto bolo zabezpečené a odovzdané DI Martin.

V čase o 18.41bolna hlásený OS OR HaZZ MT požiar pivničných priestorov rodinného domu na ul.Pod Brezinou v obci Sučany. Jednotka OHZ Sučany vykonala výjazd na vozidlách CAS 25 Karosa a vozidle Nissan. Po príchode na miesto bolo zistené silné zadymenie bytových aj nebytových priestorov ,bol vykonaný prieskum požiaru,odpojenie inžinierskych sietí a zahájenie hasebných prác pomocou vysokého tlaku.Na uvedenom zásahu sa zúčastnili 4 členovia OHZ Sučany a jednotka OR HaZZ MT v počte 5 príslušníkov.Pri uvedenom zásahu nedošlo k zraneniu osôb.

 

Dopravná nehoda

Dňa 6.4.2010 o 17.36hod.prijal operačný OHZ Sučany správu o dopravnej nehode so zranením na ceste 1/18 na odbočke do obce Šútovo.Na miesto vyrazila jednotka OHZ Sučany na vozidle VW Transporter 1+1. Po príchode na miesto bolo zistené,že sa jedná o dopravnú nehodu autobusu a dvoch osobných aut. Členovia OHZ Sučany po príchode na miesto poskytli dvom osobám predlekársku prvú pomoc do príchodu RZP, zabezpečili vozidlá proti vzniku požiaru a úniku prevádzkových kvapalin.Na mieste zasahovala aj jednotka z OR HaZZ Martin a dve posádky RZP. O odstránenie havarovaných vozidiel z cesty sa postarala odťahová a vyslobodzovacia služba PMP Truck.

 

Bežný pracovný deň

V súčasnej dobe sa celým Slovenskom valí voda, no nášmu regiónu sa zatiaľ vyhýba. Nemáme starosti ani problémy s povodňovou situáciou, ale máme ajtak veľa práce. Tak tomu bolo aj včera 3. júna 2010.
   Naša jednotka sa zúčastnila námetového cvičenia spojeného s ukážkou pre deti.
  O9.30 bol vyhlásený poplach. Udalosť bol horiaci objekt materskej školy v obci Lipovec. Po príchode na miesto zásahová jednotka previedla pre deti ukážku zásahu na horiaci objekt, evakuáciu osôb a neskôr aj ukážku techniky. Stretli sa s veľkým záujmom našich najmenších, otázkam a odpovediam nebolo konca.
   Po príjemnej udalosti bola na operačné oddelenie hlásená obecnou políciou v čase 13.39 udalosť, kedy dieťa spadlo do žumpy. Po príchode na miesto bolo zistené, že sa jedná o pád dieťaťa do zbernej žumpy rodinného domu. Pád si našťastie vyžiadal iba pár škrabancov a odrenín. Po zmeraní základných životných funkcií a ošetrení odrenín bolo zranené dieťa odovzdané do lekárskej starostlivosti.
   V noci o 23.40 operačný dôstojník OR HaZZ vyhlásil poplach, kde sa jednalo o horiaci reklamný stojan na čerpacej stanici.Po príchode na miesto bolo zistené, že sa jedná o požiar elektrickej rozvodnej skrine stojana následkom skratu.
Po odpojení elektrickej energie bol požiar uhasený pomocou snehových hasiacich prístrojov.  

 

Požiar trávnatých porastov

Dňa 7.4.2010 o18.06 prijal operačný OHZ Sučany správu o požiari suchej trávy v katastri obce Sučany lokalita šiance.Na miesto vyrazila jednotka OHZ Sučany s vozidlom CAS 32 Tatra148 1+2. Po príjazde na miesto bolo zistené že sajedná o požiar trávya krov v rozlohe cca 20 x50 m. Na uhasenie požiarubol nasadený 1 x Dprúd a 1 x gemfo.

 

Dopravná nehoda

Dňa 15.3.2010 o11.08 hod.prijal operačný pracovník OHZ Sučany správu o dopravnej nehode troch osobných automobilov.Ihneď bol vykonaný výjazd vozidlom VW Transporter 1+2.Po príchode na miesto bolo zistené ,že sa jedná o DN troch osobných automobilov.Pri DN bola ľahko zranená jedna osoba ktorej boli zmerané základné životné funkcie a osoba bola stabilizovaná do príchodu RLP.Havarované vozidla boli zabezpečené proti požiaru odpojením AKB,vytečené prevádzkové kvapaliny boli posypané a z vozovky odstránené. 

Požiar rodinného domu

Dňa7.3.2010 o 14.01 obdržal operačný pracovník OHZ Sučany správu o požiari strechy rodinného domu v obci Turany. Jednotka k nahlásenej udalosti vyrazila dvoma vozidlami a toCAS25 Karosa a CAS32 Tatra 815. Po príchode na miesto požiaru po nás dorazila aj miestna jednotka OHZ Turany na vozidle CAS25 Karosa a jednotka HaZZ Martin.
Na mieste bolo zistené,že horné poschodie je zadymené, ale požiar nebol zistený. Po odvetraní miestností a zistení konkrétnych okolností, sme zistili, že došlo k vznieteniu sadzí v komíne.
Následným prieskumom a kontrolou komínového telesa nebolo zistené žiadne iné poškodenie, preto veliteľ zásahu odporučil majiteľovi v komíne nekúriť a nechať vykonať revíziu a opravu komínového telesa.
Po úplnom odvetraní a uistení sa, že nič nehrozí, jednotky sa vrátili na základne.

Požiar pivničných priestorov

Dňa 13.2.2010v čase o 09.10 hod. prijala jednotka OHZ Sučany oznámenie o požiari pivničných priestorov RD v obci Nolčovo od operačného strediska OR HaZZ Martin.Po príchode na miesto v čase 09.22 na vozidle CAS 32 Tatra 815 1+1a vozidle predlekárskej prvej pomoci 1+1 bol vykonaný prieskum priestorov za pomoci dýchacej techniky. Cieľom bolo zistiť ohnisko požiaru a priestor. Súčasne boli zahájené hasebné práce pomocou prúdu C a kombinovanej prúdnice.Po lokalizácii požiaru boli pivničné miestnosti odvetrané a obhorený materiál vynesený z priestorov von.Na mieste zasahovala aj jednotka ORHaZZ MT.Včasným príchodom jednotiek bolo zabránené rozšíreniu požiaru do plynovej kotolne,ktorá bola oddelená požiaru neodolnými dverami. 

 

Vyťahovanie vrakov z derivačného kanála

   

Dňa 16.01.2010 obdržal správu o udalosti pracovník operačného strediska, že v prívodnom kanáli Elektrárne Sučany sa nachádza vrak vozidla. Po príjazde na miesto určenia, potápači previedli prieskum dna a zistili, že sa jedná o rozrezané karosérie osobných motorových vozidiel. Na miesto bola privolaná aj jednotka OOPZ Sučany a odťahová služba PMP Truck Sučany. Za ich súčinnosti boli dva vraky karosérií vytiahnuté z dna kanála a odovzdané polícii k ďalšiemu šetreniu.

 

Zásah pri úniku plynu

Dňa 5.1.2010 o 11.16 miestny farár oznámil nešťastnú udalosť o pravdepodobnom úniku plynu a otrave detí. Po príchode na miesto nehody bol okamžite odpojený prívod zemného plynu,zabezpečené vetranie a evakuácia postihnutých detí a dospelých osôb.Celkovo sa jednalo o 11 detí a 2 dospelé osoby. Deťom s najhoršími príznakmi otravy bol okamžite nasadený kyslíkový dýchací prístroj,ostatným deťom bolo pomocou oxymetru zmerané okysličenie krvi a postupne boli odovzdávané RLP Martin a následne transportované do MFN Martin. Zásahu sa zúčastnila i jednotka OR HaZZ Martin a dve záchranné vozidlá s osádkami RLP Martin a Falck Martin. Na mieste nešťastia bola privolaná plynová služba SPP, vyšetrovateľ OR HaZZ Martin a OR PZMartin. Podľa vyjadrenia riaditeľa OR PZ Martin pána Jozefa Tomanu,ktoré poskytol televízii TA3, k úniku plynu nedošlo. Čo zapríčinilo otravu a akým spôsobom k nej došlo, je predmetom ďalšieho vyšetrovania OR PZ Martin

 

Nehodový deň 3. január

Dnešný deň začínal snežím a členovia jednotky čakali, kedy bude prvá nehoda. Tá nedala dlho na seba čakať.Príslušníci HaZZ Martin mali v pláne výcvik v potápaní na jazere v Šútove. Pri obci Ratkovo boli svedkami dopravnej nehody, kedy skrížený príves za vozidlom T-815 narazil do osobného autaFelícia. Okamžite nás informovali o tejto dopravnej nehode. Do nášho príjazdu zabezpečili obevozidlá proti požiaru a začali regulovaťdopravu. Po našom príchode pokračovali vo výcviku. Po príjazde na miestonehody sme zabezpečili miesto dopravnými kužeľmi, vyslobodili osoby a poskytli predlekársku pomoc a zmeranie životných funkcií. Pracovník operačného strediska povolal na miesto dopravnú políciu OR PZ Martin a RZP Martin. Zároveň povolal i odťahovku. Našťastie k zraneniu osôbnedošlo.
Po necelej hodine po návrate na základňu došlo k ďalšej DN,kde vodič poľského kamióna neprispôsobil rýchlosť poveternostným podmienkam a v zákrute medzi Šútovom a Kraľovanmi dostal šmyk. Zrazil sa s osobným MV a narazil i do odstaveného kamióna na parkovisku. Po príchode na miesto nehody sme označili miesto, zabezpečili vozidlá proti požiaru,vyslobodili ranenú vodičku s OMV a posklytli jej predlekársku prvúpomoc. Po príchode RZP sme vodičku odovzdali do ich starostlivosti.Zabezpečovali sme reguláciu dopravy až do príchodu dopravnej polície a podieľali sa na uvolnení techniky a jej odsune mimo hlavnú cestu.
V regióne stále sneží a zjazdnosť všetkých ciest je sťažená. 

 

Začiatok roka   

                    Na začiatku nového rou došlo k dvom dopravným nehodám, našťastie bez zranení. No 2.1.2010 o 18.54 bol ohlásený požiar RD v obci Lipovec,kde došlo k požiaru miestnosti následkom výbuchu a následnému požiaru televízneho prijímača. Včasným zásahom majiteľa a jedného člena OHZ nedošlo k rozšíreniu požiaru. Po príjazde na miesto, bolo VZ zistené, že zhorel televízny prijímač,stolík, záclona a došlo k zadymeniu celého RD,nakoľko miesto požiarubolo na prízemí. Členovia vykonali len dohasenie,odvetranie a následne kontrolu celého RD, či ešte niekde nieje nejaké ložisko požiaru.Nebolo tomu tak, tak veliteľ o 19.30 ukončilhasebné práce a jednotka sa vrátila na základňu   

© 2011 - Ing. Anton Mäčko