HASIČSKÁ STANICA

Prvá budova hasičskej stanice na uskladnenie ručnej a neskôr parnej striekačky bola vybudovaná na námestí SNP v priestoroch súčasne predajne zmrzliny.

Koncom 40-tych rokov minulého storočiapo získaní mobilnej techniky vzišla nutnosť vystavať nový objekt. V rámcii akcie "Z" si hasiči vystavali novú budovu. Táto slúžila aj pre políciu. Pretože súčasné technické vybavenie, zaradenie jednotky do výjazdového plánu v rámci IZS bolo nutné stanicu prestavať a využívať len pre potreby hasičského zboru. Po predložení a schválení projektu pre obnovuarozvoj a získaní súhlasu stanica bola prestavaná a dnes spĺňa všetky kritériá hasičskej stanice najmodernejšieho typu.

 

  Nová tatra ---- fotogaléria starej a novej stanice.


 

HISTÓRIA PRESTAVBY HASIČSKEJ STANICE

Po ukončení výberového konania započala firma SKANVOR s prestavbou hasičskej stanice. Prestavba prebiehala za plnej prevádzky zabezpečenia služieb. Celý priebeh prestavby a ako to vypadalo v jednotlivých etapách, si môžete pozrieť v galérii pod týmto článkom. Je to pýcha nielen nás, ale aj našich predchodcov, ktorí svojimi rukami vo volnom čase postavili budovu, ale aj pýcha dobrovolného hasičstva v širokom okolí.

začiatok                        
                     
               
    šatňa pod strechou            
      prvý betón na strope         stavba pokračuje    
             
          zateplenie začalo nový vzhľad